Modele dżinsów, które każda kobieta powinna mieć w szafie

O tym, że dżinsy kobiece to chyba jeden z najpopularniejszych elementów kobiecej garderoby, nie trzeba chyba nikomu mówić. Ma je praktycznie każda z nas, a nosimy je często i chętnie, ponieważ są łatwe w stylizacji i codziennym użytku – nawet zdjęte pod koniec dnia i niedbale rzucone na krzesło, podłogę czy do szafy, następnego dnia wyglądają świetnie i najczęściej nie wymagają od nas dodatkowej porannej pracy, jaka jest prasowanie. Jakie jeansy warto mieć zatem w swojej szafie?

Niezawodne jeansy z elastanem

Czyli spodnie, które od momentu pojawienia się podbiły serca kobiet na całym świecie. Dzięki zastosowaniu ciągnących się włókien są bardzo elastyczne i świetnie dopasowują się do sylwetki, niezależnie od figury, wzrostu i wagi. Są to przede wszystkim wygodne dżinsy, które – jeśli odpowiednio dobrane – będą dla nas jak druga skóra. W szafie warto mieć ich dwie lub trzy pary, w różnych odcieniach – pozwoli to na układanie nieskończonych kombinacji z innymi elementami garderoby, na różne okazje.

Denim – wygodne dżinsy w stylu retro

Od pewnego czasu do łask powraca też prawdziwy, sztywny denim. Najczęściej oczywiście posiada on domieszkę elastanu czy innego ciągnącego się, elastycznego włókna, jednak spodnie z takiego materiału są zdecydowanie mniej plastyczne i podatne na rozciąganie i zginanie. Dżinsy kobiece z takiego sztywnego denimu szczególnie wdzięcznie prezentują się jako powracające do łask modele typu mom jeans – spodnie noszone dekady temu przez nasze mamy, a może i babcie, oraz boyfriend jeans – spodnie, które wyglądają, jak byśmy pożyczyły je z szafy naszego chłopaka. Obydwa modele świetnie sprawdzą się wiosną, kiedy wraz z lekkimi bucikami postanowimy odsłonić kostki.

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *