Denim – jak wybrać idealny dla siebie?

W dzisiejszych czasach mnogość wzorów, kolorów i splotów denimu może być przytłaczająca. Wybierając się na poszukiwania ubrań z dżinsu – najczęściej spodni, ale czasem też kurtek, koszul czy nawet sukienek – powinnyśmy dobrze znać nie tylko swoją figurę, ale także upodobania. Nie każdy odcień jeansu będzie nam bowiem odpowiadał, podobnie jak nie każda faktura czy gęstość i grubość materiału.

Materiały tradycyjne

Denim to tradycyjnie gruby, gęsto tkany materiał, barwiony na niebiesko. Najczęściej jest w związku z tym sztywny, przez co niektórym wydawać się może niewygodny. Kiedy jednak zdecydujemy się pokonać pierwszą niewygodę, materiał z czasem nieco zmięknie i dopasuje się do nas. Powróci jednak do sztywności zbliżonej do pierwotnej po każdym praniu. Taki materiał pozwala też na tworzenie pięknych dziur i przetarć w odzieży – jego włókna nie rozrywają się tak łatwo, jak w przypadku dżinsu z elastanem. Dżinsy kobiece z prawdziwego, sztywnego jeansu to ponadczasowy klasyk w każdej szafie – model z prostą nogawką świetnie uzupełni zarówno sportową, jak i elegancką stylizację.

Jeansy z elastanem

Denim z dodatkiem elastanu dotyczy najczęściej, choć nie zawsze, spodni. Są to wygodne dżinsy, które za sprawą elastycznych włókien idealnie dopasowują się do sylwetki, szczelnie przylegając do ciała. Materiał taki nie odkształca i nie rozciąga się z czasem, jak to bywa w przypadku klasycznego dżinsu, jest jednak podatny na szybsze przecieranie i pękanie włókien, co niestety w tym wypadku nie daje spektakularnego efektu. Nici z dodatkiem elastanu łatwo zrywają się, zamieniając ozdobne przetarcia na odzieży w zniszczone, zmechacone dziury.

Tagi , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *